Dlouhodobé sezení u elekronikyPotřebná technika

Bez moderní výpočetní techniky by se lidstvo rozhodně nedostalo až do bodu, kde stojíme v současnosti a v budoucnosti bude mít pravděpodobně ještě větší význam. Již děti na základní škole se učí nějaké základy, protože takový počítač používá k práci kde kdo a je rozhodně přínosné se v této oblasti vzdělávat. Samozřejmě je potřeba i šikovných řemeslníků, ovšem jestliže pracuje sám na sebe jako OSVČ, tak musí používat datovou schránku a tak dále. Jestliže však za počítačem sedíme každý pracovní den osm hodin denně, tak už je vhodné dbát na naše zdraví.

monitor počítače

Základem by mělo být dělat si pauzy, během kterých se protáhneme a naši oči si odpočinou od obrazovek. Vždy také dbejte na správnou polohu za počítačem, abyste nebyli nijak nahrbení a horní hrana monitoru nepřesahovala úroveň očí. Doporučuje se také přejít na vertikální myš, protože během její používání není tolik namáháno naše zápěstí.

Modré světlo

Moderní obrazovky mají vysoké rozlišení, takže na nich můžeme sledovat i malé detaily, ovšem stále vyzařují modré světlo, které jak známo, není nic ideálního. Prvním známým problém je způsobování nedostatku melatoninu, takže náš spánek následně není moc kvalitní. Se spánkem má v dnešní době problém kde kdo, takže je škoda si ho ještě více zhoršovat.

muž s brýlemi

Dále má negativní vliv na náš zrak, který se při částem používání elektroniky může zhoršit. Nejhorší je, když na nás modré světlo z monitoru svítí, když nemáme pracovní prostor řádně osvětlený v nočních hodinách. Z očí nás může následně bolet hlava, a proto bychom se měli před tímto světlem chránit. Jak toho docílíme? Můžeme si zakoupit brýle pohlcující modré světlo, které velkou část vůbec nepropustí. Navíc je u nich brán ohled na design, takže si můžete vybrat takový typ, který Vám sedí a líbí se Vám. Není tedy problém používat takové brýle klidně v práci.