Firma SONY představila na veletrhu v Barceloně špičkový smartphone Xperie XZ2


Chytré telefony vytlačují z pevné pozice na špici v oblasti výpočetní techniky klasické notebooky. Za pár let se může stát, že bude výroba tabletů i notebooků rapidně klesat a pro mnohé z nás bude výhodnější pořídit si výkonný telefon za nižší cenu, než by se dal pořídit notebook. V terénu je chytrý telefon skladnější a mnohem lehčí, zastrčíte jej do kapsy a nic neřešíte. Nepotřebujete prakticky žádné zavazadlo, přitom máte výkonný počítač s připojením k Internetu vždy u sebe. A doma nebo v kanceláři jej jednoduše připojíte k monitoru, klávesnici a tiskárně. Internet v kapse a zároveň výkonný stroj, ať jste kdekoliv, o tom už nemusíte jen snít.
Sony xperia

Dynamická hudba a 19 MPix kamera

Na veletrhu mobilních technologií MWC 2018 v Barceloně se představil od firmy Sony produkt s názvem Xperia XZ2, který se k tomuto ideálu docela přibližuje. Má Full HD+ rozlišení displeje o velikosti 5,7 palců, dokonce v poměru stran 2:1, resp. 18: 9. Telefon má k dispozici vylepšené audio prvky o dynamický poslech hudby. Jedná se o speciální stereofonní reproduktory, které vydávají při poslechu jemné vibrace. Někomu to může připomínat situaci, kdy lze hudbu přímo ohmatat.
Pěknou technickou novinkou je zadní kamera se stabilizací obrazu v 5 osách, pracuje s rozlišením 19 Mpx a umožňuje pořizovat video ve formátu Hybrid Log Gamma (HLG). Přístroj dokáže naskenovat jakýkoli předmět v programu 3D Creator.
Xperia Z3
Smartophone by měl mít v základní verzi k dispozici 4 GB operační paměti, vnitřní úložný prostor 64 GB a sloty na micro SD kartu o celkové kapacitě 400 GB. Sony Xperia XZ2 je jedním z nejvýkonnějších chytrých telefonů současné doby (počátku roku 2018) a prozatím jeho cena nebyla vyřčena. S chytrými telefony to bude ale podobné, jako s obyčejnými tlačítkovými přístroji, když začaly vstupovat na trh. V roce 1998 byla v prodeji Nokia 5110 za více než 10 tisíc korun a kdo ji měl, mohl se s ní chlubit jako s něčím skvostným. Uplynulo dvacet let a tento muzejní kousek si mnozí již ani nedokážou vybavit.
smartphon Xperia
Stařičká Nokia samozřejmě nebyla připojena k Internetu a sloužila pouze pro odesílání SMS zpráv a telefonování. Když ji vytáhnete z archivního šuplíku a postavíte vedle ní SONY Xperie XZ2, bude technologický pokrok patrný hned na první pohled. Otázkou ovšem je, zda ještě vůbec nazývat telefonem přístroj, který má v sobě ukrytý výkon notebooku, telefonního přístroje a špičkové kamery.