Větrání okny je pryč, klimatizace vede


Ještě před lety bývalo běžné, že když bylo v domě či v bytě někomu horko, tak si otevřel okno. A když bylo vevnitř opravdu velké horko a otevření jen jednoho okna na vyvětrání nestačilo, no tak si člověk otevřel těch oken hned několik a vytvořil tak průvan, který bytem protahoval a přinášel dovnitř čerstvý vzduch. No a pokud bylo venku parno a nedýchatelno, tak naopak bylo potřeba všechny okna hned ráno uzavřít a zatřít závěsy či stáhnout rolety, aby se slunce spolu s horkým vzduchem přes den dovnitř nedostalo, a vyvětrat bylo možné až přes noc. Tak to ještě donedávna chodívalo, a dodnes tomu ještě v některých domácnostech je.

klimatizace

Průvan už vám nehrozí

Ale jen v některých, protože v mnohých domácnostech již využívají moderní a chytré řešení výměny vzduchu, kterým je klimatizace do bytu. Je to mnohem efektivnější a také mnohem jednodušší řešení, než bývalo výše popsané větrání. Takové větrání s sebou totiž mimo čerstvého vzduchu přinášelo vždy i nějaké problémy. Z průvanu se člověk mohl snadno nachladit. Dovnitř vždy se vzduchem nalítal i nepořádek či prach z ulice nebo ze stromů. A v průvanu uvnitř poletovaly lehké předměty jako záclony či papíry. Prostě nebylo to moc pohodlné.

byt

Pohodlné moderní řešení

To taková klimatizace je mnohem spolehlivější a rozhodně vám po ní doma nezbude nepořádek. Snadno si nastavíte, jakou teplotu doma chcete mít, a budete ji tam mít, ať se venku děje cokoli. Takže klidně můžete mít v horkém létě v bytě pouhých dvacet stupňů anebo v zimě dvacet osm. Záleží opravdu jen na vás, co vám vyhovuje. Je to tak snadné a pohodlné, že za chvíli se už bude o větrání okny vyprávět jen v muzeu.