Aby byl váš bazén čistý


Není vůbec nic zvláštního na tom, že když má člověk někde na zahradě venkovní bazén, chce ho mít v dokonalém stavu. Což obnáší mimo jiné i to, že v něm chce mít průzračně čistou vodu, takovou, do které se jeden za žádných okolností neštítí vlézt.
Jenže toto zbožné přání v žádném případě neznamená, že člověk takový dokonalý bazén i má. Protože je kolem nás tolik toho, co nám ho může vysloveně zošklivit!
kopání do vody
Jenom si vezměte, co všechno do něj může napadat, byť se tomu nejednou všemožně snažíme bránit! Jenom tak namátkou:
a) listí z okolních stromů
b) tráva třeba odlétávající od sekačky během sečení
c) prach
d) polétavá semena
e) utopený hmyz
f) trus ptactva a možná nejen ptactva
A nejednou k tomu i více než vydatně přispívají i sami koupající se lidé. Protože ne každý vstupuje do podobného bazénu dokonale čistý. Po koupajícím se člověku tu tak navrch zůstanou třeba i:
1) nečistoty z povrchu těla
2) pot
3) deodoranty a jiná kosmetika
4) a podobně.
plavání u dna

Bazén se tak postupně znečistí. Je v něm kdeco, tu ve vodě plovoucí a tu na dno kleslé, jsou tu ale i řasy a jiné mikroorganismy a časem viditelné nepříjemné pozůstatky jejich existence.
A co s tím?
Znalý člověk si naštěstí ví rady. Ví, že si s tím poradit lze, a nemusí to být ani nějak finančně či jinak náročné řešení.
Stačí si přece pořídit patřičnou bazénovou chemii a testery a je to.
To posledně zmíněné, tedy tester, sleduje za člověka kvalitu vody a varuje před případnými nedostatky, především co se kyselosti vody týká. Protože je to právě pH vody, co do značné míry rozhoduje o její kvalitě.
Když začne pH růst, je záhodno použít přesně tu pravou chemii, tedy přípravek PH minus, lhostejno zda v granulované, sypké nebo kapalné formě. Tento se vmíchá podle návodu k použití do menšího množství vody a pak vlije do bazénu při zapnuté filtraci.
Pak je v téže vodě třeba udržovat i dostatečný obsah chlóru. A protože ani všechna dosud zmíněná chemie nezvládne vše, neporadí si třeba s většími kousky nečistoty, je záhodno vlastnit i jiné užitečné bazénové příslušenství.
Protože . A naopak.
A pokud chcete mít bazén a ne bahenní koupele, nyní už víte, co a jak.