Aby domácnost nebyla nebezpečnou pastí


Ostré hrany můžou být příčinou úrazu. Přitom lze snadno zajistit větší bezpečí, a to pořízením speciálních krytů na ostré rohy stolů a skříní. Výběr je veliký a každý si tak snadno tyto plastové chrániče může pořídit. Poptat se po nich můžeme v obchodech specializující se na dětský sortiment.
dvojčata chlapci
Jedovaté květiny je nejlepší odstranit z dosahu dětí ale ideální je pořídit si pouze takové květiny které nevyvolávají otravy nebo kožní reakce. Na pomoc přijde encyklopedie rostlin, kde si lze všechny pokojové rostliny vyhledat a zamezit tak pozdějším potížím.

Chemikálie je nutné mít z dosahu a ideální je mít je pěkně pod zámkem, protože vynalézavost malých dětí nezná mezí. Nemusí se jednat o tekuté čističe ale i prášky a kapsle na praní mohou mít potřebu děti ochutnat. Na bezpečnostní uzávěr není radno spoléhat a nedat dětem příležitost se k přípravku dostat je základ.

Bezpečnostní pomůcky jsou skvělou volbou a dokáží zabránit třeba tomu, aby si dítě otevřelo kuchyňskou skříňku, zapnulo kamna, strkalo hračku do elektrické zásuvky, spadlo ze schodů nebo si skříplo prsty do dveří. Pomůcek je na výběr velké množství, a i tady platí obezřetnost si věc důkladně prohlédnout a klidně nechat vysvětlit jak to či ono funguje.

Ideálním řešením je mít domácnost přizpůsobenou malým dětem a přizpůsobit ji tak aby bylo žití pohodlné pro rodiče ale současně praktické pro děti. Prevence je klíčová, a proto i velmi malé děti můžeme poučovat o tom co je a není správné, co se dělat nesmí a jaké by z toho mohli plynout nepříjemnosti.
modrooký chlapec
Především však musíme jít svým dětem příkladem více v článku:
Když před nimi budeme lézt na židli na kolečkách a montovat novou žárovku těžko jim později budeme vysvětlovat že se to dělat nesmí. Pro své děti vždy budeme těmi největšími příklady v čemkoli, jsme pro ně vzorem a někdy bohužel v tom špatném slova smyslu.