Když sportování nebolí


Začnu zdravě jíst, přestanu kouřit a budu cvičit. Takto vypadá první leden mnoha z nás. Pokud to ale se sportem myslíte vážně, a chcete vydržet, tak není dobré se hned druhého ledna zničit v posilovně, a pak se týden dávat dohromady. Chcete-li začít sportovat, jděte na to s rozvahou a plánovitě. Za prvé, rozhodněte se, jaký sport by vás asi tak bavil. Dokážete neúnavně chodit celé hodiny, ale představa vodních sportů či upoceného prostředí tělocvičny vás naplňuje děsem a hrůzou? Gratulujeme, máte ideální dispozici k běhu či chůzi s hůlkami. Či máte naopak pocit, že jste se měli narodit jako nějaký vodní živočich? Anebo snad patříte k těm, které nejvíce motivuje právě těžká činka? Ať už je to jakkoli, to, abyste si pohybovou aktivitu užili, je základ.
boxovací pytel
Teprve když máte jasno v tom, co vás baví, začněte uvažovat o tom, čeho chcete dosáhnout. Chcete zhubnout, zaměřte se na aerobní aktivity. Tedy běh, kolo, plavání, ale třeba i stále populárnější cross fit nebo veslování. Naopak, pokud chcete především budovat svaly, měli byste se pohybovat v pásmu anaerobním. Kromě klasického zvedání činek se vám nabízí například intervalové tréninky, box nebo posilování s vahou vlastního těla. V ideálním případě byste ale měli do svého tréninku zařadit oba typy cvičení. I když anaerobním tréninkem tuk nespalujete, tak vaše svaly spalují ještě dlouho po skončení tréninku. A více svalů znamená více spalování. Kromě toho, změny v tréninku pomáhají předcházet nudě a jednotvárnosti.
sportovní náčiní
Sportování je dnes koníčkem mnoha lidí, a je to tak dobře. Kromě krásné postavy má i spoustu dalších výhod , a pokud si vyberete aktivitu, která vás baví, tak mu jistě naprosto jistě propadnete i vy. A už příští leden nebudete mít na nějaké sliby o cvičení čas, protože přece pospícháte na novoroční trénink s novými parťáky.