Tak trochu falešné představy o podnikání


Jak si představujete podnikání? Mnozí lidé si představují pod pojmem podnikatel úspěšného muže v luxusním obleku, se značkovými hodinkami, exkluzivním vozem. Bydlí samozřejmě v prostorné vile, kterou projektovala přinejmenším slavná architektka Eva Jiřičná. Jeho příjmy jsou astronomické a na dovolenou jezdí výhradně do destinací, o jejichž existenci snad ani nevíte. Manželku má v domácnosti, aby pečovala o jeho zlatou klícku, a děti studují na prestižních soukromých školách. Ty větší samozřejmě v zahraničí. Je otázkou, je skutečně otázkou, jak přišel k takovým penězům. Ale jedno je jisté, poctivou prací k nim zcela jistě nepřišel.
malované nehty
Proberte se. Určitě i takové podnikatele najdeme, ale podnikat lze v podstatně prozaičtějších podmínkách. Ostatně většina podnikatelů podniká v oblasti drobného a středního podnikání. Vždyť milí zlatí podnikáme v české republice .
sušička u pračky

S podnikáním může začít každý, kdo se nebojí

Z toho zároveň vyplývá jedno. S podnikáním může začít v podstatě kdokoli. Můžete začít podnikat v oblastech, které se jeví jako naprosto nelukrativní. Divili byste se, jak úspěšní jsou například lidé, kteří podnikají v úklidových službách, nebo se živí doučováním nebo hlídáním dětí. Velký zájem je také o kosmetické služby, pedikérské a manikérské služby, masáže, úpravy nehtů a další. U mužů je samozřejmě enormní zájem o řemesla všeho druhu. Vyučit se řemeslem znamená téměř stoprocentní jistotu mít v budoucnu dobře placenou práci.
plastová ramínka
Samozřejmě lidé se bojí si ten živnostenský list vyřídit. Co když nebudou zakázky? To se obává samozřejmě každý. Jenomže to je špatně položená otázka. Správná otázka totiž zní – co mám udělat pro to, abych získal maximum zákazníků? Správné otázky jsou ty, které směřují k vyřešení problémů a nikoli k posílení vlastních pochybností.