Batoh versus kabelka


Muži to v tomto směru mají rozhodně mnohem jednodušší. Výběr je u nich podstatně užší, i když udělat přešlap a vypadat nepatřičně mohou i oni a často se jim to stává. Nicméně jejich police s taškami nebude tak zaplněná, jako ta dámská, to je jasné.
chůze po schodech
Jako děti začínáme většinou s aktovkou, se kterou chodíme do školy a batůžkem, se kterým chodíme na výlety. Mladé slečny pak v určitém věku začínají nosit na výlety do měst a pochůzky s rodiči kabelku přes rameno. Na střední a vysoké škole se již více začíná dbát na módu a vzhled a panuje většinou názor, že batoh je vhodný akorát tak na vandr a pěší tůru. Do školy se hodí tašky, které rychle sundám z ramene a mám je po ruce, když v nich potřebuji něco vyšátrat. To, že chodíme ohnutí k jedné straně a naše záda trpí, nehraje v tomto věku až zase takovou roli. Jen sportovně založení jedinci, kteří se přemisťují hodně na kole, se s batohem nerozloučí, neboť je pro tyto přesuny praktický.

Naštěstí pro záda studentů v posledních letech ubývají učebnice a sešity a nahrazují je elektronická zařízení, která nezaberou tolik místa a nejsou tak těžká. Nakonec lze vyrazit do školy jen s kabelkou, do které se nám tablet lehce vejde.
Ovšem jakou kabelku si vzít, to je pro mnohé dámy hodně těžký oříšek. Některé již od puberty šetří na nějakou tu známou značku, které stojí sice desetitisíce, ale jen tak někdo ji nemá. Jiné dají přednost levným kouskům, zato jich mají více v mnoha barvách a tvarech a kombinují je podle libosti s oblečením.
slečna s batohem
Jen to neustálé přendávání klíčů, kosmetiky, peněženky, kapesníků apod. je pěkná otrava.
Menší problém nastává, když musíme cestou ze školy nebo práce zvládnout ještě nějaký ten nákup. Elegantní kabelka a k tomu v druhé ruce igelitka s potravinami, to nejde k sobě. Ale neklesejte na mysli, výrobci myslí na módu a vkusná nákupní taška již také není jen snem. Vybrat si můžete z různých variant na .