Co se o mužích tvrdí v médiích, nemusí být tak docela pravda


Muži prý dokážou klábosit mezi sebou dlouhé hodiny především na témata ryze mužská a jejich partnerky se do rozhovoru ani příliš nesnaží zapojit. Zatímco se ženy „údajně“ baví o nových módních kolekcích, vaření a dětech, muži mají svá jistá zaběhnutá pravidla.
Na prvním místě to bývají auta a sport. Především fotbal nebo hokej. Takových skalních „mužů“, co se o ničem jiném nedokážou nebo nechtějí bavit, je ovšem jen malé procento. Pro většinu mužské populace je automobil dopravním prostředkem a přistupují k němu velmi podobným způsobem, jako ženy. Záleží pochopitelně na tom, jakému oboru se dotyčný muž věnuje, strojař bude mít k autům určitě blíž, ovšem takový lékař, veterinář, zahradník, chemik, obuvník, archeolog… ti se v moderních vozidlech řízených výpočetní technikou nemusí vyznat vůbec.
meditace na louce

Výpočetní technika

Prodejny s výpočetní technikou navštíví v průběhu pracovní doby jen několik kovaných odborníků, které „neopijete rohlíkem“ a kteří dobře ví, co si v poměru cena-výkon zakoupit. Nakupují většinou přes e-shop a mnohdy nepotřebují ani uživatelské recenze. Většina mužů se ve výpočetní technice orientovat samostatně nedokáže a potřebuje poradit. I když procento, zejména mladých mužů – IT odborníků roste, stále je většina chlapů v této oblasti pouhými laiky. A rozhodně se mezi sebou nebaví na toto téma, rozhovor se ubírá docela jiným směrem.

Sport – opravdu vděčné téma?

Kolik mužů aktivně sportuje? Jen asi necelých 15 procent. Většina z nás na takovou aktivitu nemá dostatek času, sportuje jen příležitostně, a většinou rekreačně. A přiznejme si, stále je mezi muži mnoho lenochů, kteří svůj volný čas tráví pohodlnějším způsobem. A pokud už takového sportovce objevíte, je mezi nimi tolik rekreačních běžců, lyžařů, atletů, házenkářů, volejbalistů… Na fotbal a hokej si zajdou jen někteří a v televizi většinou sledují zápasy na vysoké mezinárodní úrovni (MS v hokeji, zimní a letní olympiáda).
muž na vandru

Grilování, sex, práce, finance

Kolik mužů se otevřeně baví o grilování, nebo je aktivně provozuje? Jen nepatrný zlomek. Stále více mužské populace se zajímá o zdravou výživu a grilovačku považuje buď za přežitek, nebo se jí věnuje jen sporadicky. Že by se o grilování vedly mezi muži dlouhé rozhovory? Tak na to zapomeňte.
Sex, práce a finance, to jsou témata, o kterých se muži mezi sebou baví jen okrajově. Intimnosti si nechávají často jen pro sebe, rozhovor o penězích je brzy přestane bavit a o práci se obvykle zmíní jen, pokud je dostatečně uspokojuje, nebo pokud vycítí šanci, že by v rozhovoru mohlo dojít k nějakému řešení nevyhovující způsob zaměstnání pozměnit.