Jak používat samoopalovací krémy


Téměř každá žena by chtěla být na léto krásně opálená jako z obálky časopisu. Nejen že jde o současný ideál krásy, opálení nás ale také opticky zeštíhlí, propůjčí našemu tělu výraznější křivky a dodá nám tak větší sebevědomí v plavkách.
Většina žen má ovšem ze samoopalovacích krémů respekt, neboť se bojí, že jim na kůži zůstanou fleky, kterých se jen tak nezbaví. Při správném nanesení se ale není čeho bát.
opalování v bikinách.jpg

1. Příprava na použití

Na natření samoopalovacím krémem bychom si měli stanovit dostatek času. Ideální je aplikace přes noc, vyhraďte si tedy jeden volný večer a můžete jít na to.
Na začátek je velmi důležité se dobře osprchovat, smýt ze sebe zbytky jiných krémů, deodorantů a jiných přípravků, které mohou způsobit právě ony nepříjemné flíčky.
Důležitý je také peeling, tedy odstranění odumřelých buněk z kůže. Takový produkt si můžete buďto koupit, nebo vyrobit doma.
Po důkladném osušení si musíte natřít hydratačním krémem všechny místa, které jsou sušší než zbytek těla – lokty, ruce, kolena, nárty…

2. Samotná aplikace

K natření je ideální použít speciální rukavici, která zabrání tomu, aby se vaše ruce zbarvily více než zbytek těla. Tento krok nepodceňujte – účinky krému poté jen těžko zmírníte.
Krém je důležité nanášet rovnoměrně. Co se týče zad, je lepší poprosit někoho o pomoc, abyste si byli jistí, že je vše jak má být. Nezapomeňte na žádnou část těla – včetně obličeje.
Nenanášejte příliš velké vrstvy, pouze takové, jako byste se mazali běžným krémem.
mladá surfařka.jpg

3. Po nátěru

Nejlepší volbou je obléct si tmavé oblečení (krém jde vyprat) a jít spát. Opálení se projeví nejdříve za 8 hodin. Po tu dobu by se tělo nemělo příliš potit nebo se dostat do styku s tekutinami.
Po první aplikaci nejspíše ještě spokojeni nebudete, proto akci opakujte několikrát po sobě tak, abyste letos na pláži mohli zářit.