Jak přežít léto v autě


Všichni to známe. Po horkém dni v práci se těšíme, až nasedneme do auta a vyrazíme domů na ledový koktejl, nebo na oblíbené koupaliště. Jenže před námi stojí ještě jedna překážka. Automobil je po celém dni stání na slunci jako pec, do které se bojíme vlézt. Horko venku je zanedbatelné proti tomu, co se děje uvnitř auta. Dusno, nedýchatelno, volant celý rozpálený. Co s tím ale můžeme udělat?

automobil

Klimatizace?

Klimatizace je sporným řešením našeho problému. Na jednu stranu nás krásně ochladí, po čemž zrovna toužíme ze všeho nejvíc, ale na druhou stranu nám také škodí. Suchý vzduch, který k nám vypouští totiž způsobuje vysychání sliznice a může být důvodem naší příští nemoci. A kdo by chtěl onemocnět právě v létě? Lepším řešením bude zajisté otevřít okna a vpustit dovnitř vzduch čerstvý, ačkoliv ne tolik ochlazující.

Ochrana před sluncem

Pokud máte možnost, parkujte automobil ve stínu a zabraňte tak slunečním paprskům, aby jej rozžhavily. To však není možné vždy. Je tu však ještě jiná varianta a tou je tónování autoskel http://www.nanofilms.cz/. Jedná se vlastně o fólie lepené na skleněné části oken vašeho automobilu. Jejich funkcí je odrážet tepelné záření a pohlcovat uv záření. Takové fólie jsou cenově dostupnou variantou ochrany před sluncem ve vašem autě. Mohou mít ale mnohem více funkcí. Navíc jsou na rozdíl od klimatizace šetrné k životnímu prostředí a vybrat si můžete z velkého množství variant. Dbejte však na to, od koho fólie kupujete, protože v tomto případě se šetřit nevyplácí. Jedním z nejlepších prodejců na trhu je český dovozce autofólií Nanofilms, který nabízí záruku až 8 let.

žena v autě

Plachta na auto

V případě kdy víte, že auto několik dní nepoužijete, můžete jej zakrýt plachtou. Na každodenní využití to však není, protože je to časově náročný úkol.

Okna

Pokud parkujete automobil na zabezpečeném pozemku, můžete nechat okna otevřená, čímž zabráníte přehřátí. Bohužel se pak můžete těšit i na přítomnost různého hmyzu. A v případě deště i na kompletní čistku interiéru vašeho pojízdného miláčka.

Návlek na volant

Na rozpálený volant není nic jednoduššího, než návlek, který ochrání vaše ruce před spálením. Navíc se vůbec nejedná o drahou záležitost, takže si jej může pořídit každý.

Ať už zvolíte tu, či onu variantu, nezapomínejte že dlouhodobý pobyt v rozpáleném autě může způsobit zdravotní problémy, dokonce vás stát život.