Pískovec do kuchyně



Obklad stěn jídelního koutu

Pískovec nádherně vyniká v kombinaci s dřevěným masivem a s bílou malbou na stěnách a na stropě. Obložíte-li s ním jídelní kout nebo další kuchyňská zákoutí, vytvoříte neobyčejně zajímavé řešení, které má svérázný zemitý charakter. Pískovcový kámen dokáže zútulnit jakýkoli typ interiéru a je to zřejmě jeho svéráznou kresbou a vnitřní strukturou.

pískovec v přírodě

Vynikne i na podlaze

Pískovcová dlažba v kuchyni je jednou z možností, jak propojit v jeden celek funkční podlahovou krytinu a vdechnout jí nebývalý estetický rozměr. Teplá barva různých odstínů pískovcových obkladů a dlažebních panelů vytvoří v interiéru neuvěřitelně přátelskou atmosféru. Perfektně se hodí k rustikálnímu stylu, ale i tam, kde jen chcete dát přednost čistě přírodním materiálům – masivnímu dřevu kuchyňské linky, stolu a židlí, kamenné pracovní desce či kamenným obkladům nebo kamennému zdivu v okolí krbu.

pískovcové útvary

Co když vám něco upadne na zem – padající nádobí v kuchyni není nic neobvyklého, pochopitelně horší to je, pokud se vám na podlahu převrhne celý hrnec s polévkou, máte pak o zábavu postaráno. Ovšem ne každá krytina si s polévkou poradí, kupříkladu pro plovoucí podlahu nebo koberec jeto pohroma. Pískovec na podlaze to ale přečká a hlavně mu nevadí, když na zem upustíte třeba paličku na maso nebo ještě něco těžšího, třeba kladivo či mlýnek na maso. Kdyby se to stalo na dlažbě, mohla by se u ní poškodit povrchová glazura.

Nemusí studit – představa, že máte na podlaze kámen, ve vás možná vyvolá chladivý pocit, a když se doma rozhodnete chodit jen v tenkých ponožkách či silonových punčochách, nebo dokonce našlapovat naboso, jistě to není nic příjemného. Jiná situace nastává u vytápění v podlaze, tehdy je právě pískovcový kámen vhodnou krytinou, která snadno teplo absorbuje, předává do okolí a tím také příjemně chodidla zahřívá.