Jedeme na hory – a s dětmi!


První dva měsíce v kalendářním roku, jsou nejideálnějším obdobím k tomu, vyrazit na hory. Svahy jsou plné sněhu, teplota se pohybuje v mrazivých hodnotách pod nulou a tím pádem si dovolenou na sjezdovce užijete na maximum.
Vaše děti budou rovněž nadšené z nových zážitků a dovedností, které se naučí a možnosti, zkusit si lyže nebo snowboard poprvé v životě.
děti s lyžemi

Na lyže s dětmi

Nejlepší (z hlediska pořádného odpočinku a dostatku času) na učení lyžovat, je dopřát si alespoň týden dovolené na horách. Jestli se s vašimi dětmi chystáte poprvé, buďte si jistí, že to nebude jen tak a klasické lyžování, na které jste byli zvyklí, pravděpodobně nezažijete.
Vašim cílem totiž bude naučit lyžovat vaše děti a seznámit jich s prostředím, které si zamilují a budou ho navštěvovat každý rok.
lidé na horách

Kurz hned na svahu

Ve většině areálů, se konají kurzy lyžování pro začátečníky, ale rovněž i pro malé děti. Neváhejte vaše ratolesti zapsat na několik lekcí, díky kterým získají přehled o tom, jak stát na lyžích, jakým stylem se pohybovat, zastavit a udržet se na nich – co nejdelší dobu.
Pochopitelně, že všechno, co ovládáte už jako zkušený lyžaři, můžete vaše děti naučit sami, ovšem pamatujte, že pro začátek není skutečně nic lepšího, než dostat výcvik od profesionálů.
Je tedy důležité, aby vaše děti získaly techniku od zkušeného lektora, který nejlépe ví, jak dětem pomoci naučit se lyžovat, co nejdříve a nejsnadněji.

Kam se s dětmi vydat?

Jestli máte malé děti, které samozřejmě nemůžete přetěžovat na sjezdovce celý den, musíte vybrat místo, které pro nich bude poskytovat i jiné aktivity, díky kterým se zabaví a odpočinou si. Kromě bazénu nebo vířivky, ve které se můžou ohřát, není na škodu mít po ruce i nějaké zábavné centrum pro děti, ve kterém o program nebude nouze.
Musíte zabezpečit dokonalou dovolenou především vašim dětem, aby neměly pocit, že se s vámi nudí a hory si jednoduše nezamilovaly. Udělejte tedy maximum pro jejich pocit spokojenosti, a to nejen na sjezdovce, ale i mimo ní.