Nebankovní hypotéka může být ideální volba právě pro vás


Nebankovní hypotéka je skvělým řešením každé složité finanční situace. Takže je velmi pravděpodobné, že pomůže i vám, tím spíše, pokud hledáte vhodnou půjčku, kterou vám nikdo z vašich blízkých, ani žádná banka nechce dát.

Nebankovní hypotéka má oproti klasické bankovní hypotéce mnoho výhod, ale nebudeme si zastírat, že může přinést i některé nevýhody.
mince nad pokladničkou

To, že jdeme o půjčku nejprve požádat do banky, je přirozeně způsobeno tím, že nám zde nabídnou výhodnější úrok. A všichni moc dobře víme, že na výši úroků velmi záleží, neboť jsou to právě úroky, které mohou významně zvýšit splátky naší půjčky. Takže vždy, než si někde půjčíme peníze a podepíšeme smlouvu, bychom měli mít naprosto jasno v tom, kolik peněz budeme celkově splácet, jaká bude výše jednotlivých splátek, a především zda na to máme. To je otázka, na kterou bychom měli znát jasnou a nekompromisní odpověď, ano nebo ne, nic mezi tím není. A pokud máme případně pochybnosti, zda takovou půjčku zvládneme splácet, tak je lepší se bez ní obejít.
euro bankovky

Nicméně když se bez půjčky neobejdeme, protože musíme řešit nějakou naléhavou životní situaci (a těch je mnoho, může jít třeba o likvidaci starých závazků, následků přírodní katastrofy anebo zaplacení lékařského zákroku) a v bance nám nechtějí vyjít vstříc, tak je na místě sjednat si půjčku u nebankovní společnosti.

Velkou předností nebankovní hypotéky je to, že ji můžeme mít, i když máme záznam v registru, nízké příjmy anebo jiné důvody, kvůli kterým nás banka odmítla.
bankovka z puzzle

Měli bychom ovšem mít zároveň na paměti to, že je nezbytné, abychom se za takovou hypotéku zaručili nějakou svou nemovitostí, o kterou můžeme v případě potíží se splácením přijít. Je tedy na místě si důkladně spočítat, zda jsou pro nás vyšší úroky (mohou dosahovat čtyř anebo až sedmi procent) takové půjčky cenou, kterou si můžeme dovolit zaplatit.