Opravdu zajímavé investice


Každý, kdo vydělává peníze má zájem o zajímavé investice, díky kterým může svůj majetek ještě výrazně zúročit. Mezi velmi zajímavou formu investic nepochybně představuje například umění. Uveďme si jeden dokonalý ilustrační příklad, který dokládá, o jak jedinečnou investici se jedná.
malba nad schody.jpg
Určitě každý ví, že před šedesáti pěti lety proběhla v tehdejším Československu měnová reforma, díky které došlo k naprosto zoufalému znehodnocen peněz. Lidé přišli o své celoživotní úspory. Někteří lidé ovšem o majetek nepřišli. I když reforma přišla zdánlivě ze dne na den, proslýchalo se, že k ní dojde. Také se proslýchalo, že je vhodné investovat do umění, protože to představuje jediný způsob, jak si uchovat majetek.
V současné době měnovou reformu v tak drastickém rozsahu očekávat nebudeme, protože ta jde ruku v ruce s poválečnými útrapami, nicméně investice do umění je rozhodně smysluplná záležitost.

Jaké jsou důvody a pozitiva těchto investic?

1. Ekonomické důvody– samozřejmě investice přináší především zisky. Ceny obrazů budou vzrůstat, díky čemuž Váš majetek poroste.
2. Estetické důvody– samozřejmě, kdo investuje do umění, měl by mít k umění vztah. Mít doma dekorativní obraz z Ikea nebo obraz respektovaného akademického umělce je velký rozdíl.
3. Prestižní důvody– když máte na stěnách obrazy od Slavíčka, Bílka nebo Zrzavého, samozřejmě tím vzrůstá Vaše společenská prestiž, aniž byste se museli nějakým způsobem chvástat.
4. Příjemný koníček– lidé, kteří investují do umění, obvykle mají o umění zájem (i když ne vždy je to pravidlo).
štětce ve sklenici.jpg
Kde obrazy pořídit? Moderní umění pořídíte v galeriích. Je tam riziko, že lze těžko předpokládat, který umělec bude respektovaný a který opadne v zapomnění (a Vaše investice se znehodnotí). Proto lidé raději investují do děl respektovaných mistrů, i když se jedná o podstatně vyšší ceny za obraz. Tyto obrazy je možné pořídit v rámci aukcí.