Potřebujete sídlo firmy?


Sídlo je, celkem pochopitelně důležitou informací, kterou lze vyhledat v Obchodním rejstříku u kterékoliv společnosti s ručením omezeným, ale i u ostatních právnických osob. Předpokládá se, že v uvedeném sídle, je k zastižení nějaký zástupce společnosti, minimálně aspoň její jednatel. A když už by tam nikdo nepřebýval, lze na tuto adresu zasílat obchodní i jinou korespondenci. To je pravděpodobně asi základní úvaha strůjců onoho zákonného předpisu. Ve skutečnosti, po praktické stránce, dnes nějakou adresu nepotřebuje nikdo. Žijeme přece v době, kdy úřady s podnikateli jednají pouze prostřednictvím Datových schránek a obchodní partneři zasílají vše přes elektronickou poštu. Nic méně, adresa sídla je nutná. Jak i ji zařídit?

Řešení je nasnadě

Odpověď na tuto otázku je docela jednoduchá. A nemyslete si, že je tím myšleno zařízení si nějaké vlastní kanceláře, či jiného prostoru formou pronájmu. Málokterý pronajimatel vám totiž dá souhlas s umístěním sídla vaší společnosti, což je také zákonnou podmínkou. Kdyby to bylo tak jednoduché, přivodil by si na sebe určitá, se sídlem společnosti spjatá, rizika, a do toho se mu chtít asi nebude.

Tím řešením je pronájem adresy od specializované firmy. Sídlo firmy sro na pronájem, je pro některé společnosti součástí jejich obchodní činnosti. Tyto firmy obvykle sídlí v nějakém objektu, kde provozuji své, či pronajaté kanceláře. Kromě klasických nájemců nabízejí využití jejich adresy i k takzvaným virtuálním sídlům různých společností. Za určitý, nijak vysoký poplatek, nabízejí svou adresu pro sídlo, třeba i pro tu vaši, společnost s ručením omezeným.

Sídlo jsou jen kontakty

Za měsíční nájemné adresy ve výši pár stokorun, získáte ceduličku se jménem vaší společnosti umístěnou nad vchodem do objektu. K této ceduličce dostanete navíc balík kancelářských služeb a také možnost využívání jejich konferenční místnosti ke svým důležitým, obchodním jednáním.