SEO potřebují ke své práci i zahradníci, pěstitelé a farmáři


Farmáři

Farmáři bývají lidé, kteří tráví mnoho času pod širým nebem nebo ve sklenících, kde jsou v přímém kontaktu se svými výpěstky. Ty pak prodávají na trzích či v kamenných prodejnách, ale velmi často také své produkty nabízí v síti Internetu. Internetový prodej má dnes velkou popularitu a mnoho lidí si nechává doručit čerstvé ovoce a zeleninu přímo domů přepravní službou nebo svozy na kratší vzdálenosti.

pěstování slunečnic

Pro mnohé pěstitele by prodej byl mnohem efektivnější i výnosnější, kdyby měli dobře ošetřené SEO a byli ve vyhledávačích na předních pozicích. Co je vám platné, jestliže máte za domem plantáž úžasných dýní Hokkaidó v BIO kvalitě, když se o nich dozví jen vaši sousedé a pár známých, které ti lidé osloví. Pokud vás však objeví lidé na Internetu, může vaše produkce výrazně zvýšit svůj objem, a pamatujte na to, že dnes je mezi lidmi obrovský zájem po kvalitních zdrojích potravin, a to zejména z tuzemských a prověřených zdrojů.

SEO pro weby

Zahradnictví

V podobném duchu se odehrává i příběh zahradníků, z nichž mnozí nabízí překrásné exempláře pokojových rostlin, skalniček, keřů a stromků, které lze zakoupit na Internetu a nechat si je dopravit přepravní službou až ke vchodovým dveřím vašeho domu. Zahradníci ovšem nemívají obvykle čas nazbyt, který by věnovali optimalizaci svého webu a eshopu, jak to prování SEO optimalizátoři, a navíc to nebývá jejich obor, který vystudovali, je to podobné, jako kdybyste očekávali od vašeho obvodního lékaře, že vám ve volném čase přijde domů nainstalovat tepelné čerpadlo.

Funkční eshop se bez zpracovaného SEO, čili bez SEO konzultanta neobejde, nelze spoléhat jen na to, že vás spasí náhoda, a že se vás určitě někdo všimne. V této oblasti platí poměrně drsné pravidlo první volby, resp. můžete mít skvělé služby a dobře navržený web i eshop, ale jestliže se na předních pozicích ve vyhledávačích umístí konkurence, která se vám zdaleka nevyrovná svou kvalitou, řada zákazníků nebude ztrácet čas prohlížením dalších padesáti webů, které jsou umístěné někde daleko vzadu, a zakoupí produkty právě tam.