Společný pokojíček pro kluka a holku


Mít páreček dětí – tedy kluka a holku, si přeje většina rodičů. Je to příjemné překvapení, pokud tomu tak je a vám se narodí jednou chlapeček a po druhé zase holčička. S takovou sestavou však přichází i povinnosti dělit jim všechno dle toho, co je typické pro kluky a co naopak pro holky.
Týká se to hraček, oblečení, zájmů, ale rovněž i zařizování dětského pokojíčku, který mají společný.

postel jako loď

Je dobré všechno dělit?

I když mají vaše děti odlišné představy o tom, jak by měl jejich pokojíček vypadat, nemusíte jim automaticky dělit jednu místnost na dva tábory. Ideální by bylo, aby si společně zvolily jednu neutrální barvu, která nebude ani holčičí a ani klučičí.
Mezi takové patří například béžová, bílá, šedá nebo žlutá.
Je v pořádku, pokud si dělí zvolí svůj vlastní koutek, ve kterém budou mít hračky, postel a skříň. Nábytek však zvolte stejného druhu, příliš mnoho barevných kombinací, které by ukázaly to, která část patří vašemu synovi a která dceři, by z celkového pokojíčku udělalo dojem přeplácané místnosti plné chaosu a kýče.
Pro společný typ pokojíčku se kvůli optickému zvětšení místnosti, hodí zvolit převážně světlý nábytek nebo zcela bílý. Bílá barva je fantastická v tom, že ji lze kombinovat se vším. Doplňky, dekorace a osobitý styl každého vašeho dítka, si můžou už zvolit dle jejich představ o tom, co se jim líbí a je jim blízké.
obrázkový paraván

Aby měly pocit, že mají království

Je pochopitelné, že každé dítě si přeje mít soukromí a svůj vlastní ráj zejména zvlášť a nelíbí se mu představa sdílení pokojíčku – se svým sourozencem. Děti totiž mají období, kdy začnou toužit po části ticha a prostoru, ve kterém by vládly ony.
Přinést vašim dětem špetku takové představy do jejich pokojíčku, můžete i díky oddělení jejich částí. Můžete to udělat tak, že do středu místnosti po celé její délce obložíte nábytek (skříně, komody, stůl) a poskytnete jim tak jejich vlastní soukromí a prostor, který bude patřit jenom jim.
• O něco lepší je však oddělit jich pomocí závěsu nebo nějakého paravanu, který v nich alespoň částečně bude vzbuzovat pocit, že mají své vlastní království, ve kterém si můžou vládnout samy.