Vybíráme nábytek do dětského pokojíčku. Jaký zvolit, aby byl funkční, bezpečný a zároveň kvalitní?


Pro každé malé i větší dítě je jeho pokojíček královstvím a místem, kde tráví většinu svého volného času. Každé dítě preferuje něco jiného, vybavení se odvíjí také od věku dítěte, ale my jako rodiče, chceme všichni to stejné. Aby nábytek do dětského pokoje byl bezpečný, kvalitní, splnil svou funkci, dětem se líbil a především, aby nebyl příliš drahý. I když se může zdát, že je to nemožné, opak je pravdou. Na co se zaměřit při jeho výběru?
pro své děti chceme všichni to nejlepší

Peníze a volné místo

Ještě než se pustíte do výběru, ujasněte si, kolik peněz z rodinného rozpočtu můžete na nákup nábytku postrádat. I kvalitní dětský nábytek může být levný, ovšem nikdy se nevyplatí šetřit za každou cenu. Zvláště pak pokud jde o nábytek, který by vašemu dítku měl vydržet i několik let. To se týká zejména nábytku, který vybíráme pro školáky. Důležitý je ale i samotný prostor. Všechno si tak předem pořádně přeměřte a popřemýšlejte, kde by daný kousek měl stát. S těmito parametry pak už můžete pracovat dál.

Kam co dát

každé dítě se ve svém pokojíčku musí cítit co nejlépe. Tmavé barvy nejsou v tomto případě úplně nejlepší řešení. Volte tak spíše světlé a vzdušné barvy, aby se dítě cítilo ještě lépe, nezapomeňte také na doplňky. Volte pastelové barvy a také oblíbené postavičky z pohádek, které vaše dítko má nejraději. Do dětského pokoje také vždy raději volte koberec, který zajistí více tepla a také izoluje hluk, což ocení vaši sousedé. A i v tomto případě myslete na to, že barvy by měly dokonale ladit.
dětský nábytek může mít i originální podobu

Bezpečí na prvním místě

Dětský pokoj musí být také dokonale bezpečný. Nábytek by neměl mít moc ostrých hran a měl by vždy být z kvalitního materiálu. Skvěle poslouží přírodní materiály a nábytek z masivu, který je odolný a pevný. Navíc se vyznačuje i svou dlouhou životností. V neposlední řadě záleží i na věku dítěte. Tomu uzpůsobte samotný výběr nábytku. Na trhu se dají najít i kusy nábytku, které budou doslova růst společně s vaším potomkem. A že děti rostou neskutečně rychle, to víme všichni.