Životní změna účesu


Vlasy nás do jisté míry charakterizují, o tom není pochyb. Váš zevnějšek doplní, pomůžou vás okamžitě poznat vašim blízkým už zdálky a dělají z nás osoby, které se můžou něčím lišit. Změny účesu se však bojí polovina žen a rovněž mužů. Zpočátku tak nepatrná věc, jakou jsou vlasy, z vás můžou udělat zcela jiného člověka, ať už z lepšího nebo horšího hlediska.
brýlatý kuřák

Promyslete si předem, co chcete na vaši hlavě nosit

Jelikož se jedná o záležitost, která není příliš dočasná a zpravidla se účes drží několik měsíců nebo dorůstá několik let, je potřeba důkladně zhodnotit to, co s nimi chcete provést.
Zastříhat si konečky je zcela běžnou záležitostí, které si pravděpodobně nikdo ze známých ani nevšimne, ovšem zkrátit je o dvacet centimetrů je už rozhodnutí, které vás ani jiných, nenechá bez povšimnutí.
Střih udělá tedy hodně, například takové mikádo, dorůstá poměrně dlouho a nutno říct, že se nehodí pro každou ženu. Kudrnaté dámy by v tomto směru měly být o to více obezřetné.
Muži mají často obavu experimentovat s jejich úpravou. Někdy si nechávají krátké vlasy, které doladí pomocí gelu, co už dnes není ničím výjimečným a jen málokdo se nad tím pozastaví. Pokud si necháte narůst dlouhé vlasy, které budou navíc husté, musíte už o nich pečovat, a to nejen z pohodlí domova formou pravidelného mytí. Dlouhé vlasy se totiž mastí, jsou krepaté a zamotávají se do sebe.
barevné vlasy

Barva – ano nebo ne?

Pokud už plánujete váš účes změnit radikálně, můžete začít přemýšlet i nad změnou vaší dosavadní barvy. Pozor si však dejte na to, že musí ladit s vašim obočím a v konečném důsledku i s odstínem pleti.
Takzvané bledule a blondýny, by předem raději neměly experimentovat s nápadem, udělat ze sebe černovlásku ze dne na den.Ze zkušeností to nevypadá dobře a ani přirozeně.
Díky barveným vlasům je taktéž nutné myslet na to, že jich je potřeba čas od času opět přibarvit – od kořínků. Odrosty nepůsobí nijak hezky a čekat, až se vám barva zcela smyje, je taktéž běh na dlouhou vzdálenost.