Černá Hora nabízí ideální dovolenou pro milovníky přírody


Máte rádi přírodu, vysoké hory, jezera, balkánskou muziku a krásně čerstvou zeleninu s výborně ochuceným masem připravovaným na ohni? Pak je Černá Hora místem, které musíte rozhodně navštívit. Na své si přijdou jak milovníci vysokohorské turistiky, tak obdivovatelé příjemných pláží. Do Černé Hory se dostanete v pohodě vlastní dopravou a ubytování se dá sehnat velmi levně. Pokud se rozhodnete pro přechody hor a spaní ve vlastních stanech, dovolená vás nebude stát téměř nic.Rozhodně stojí za vidění dvě pohoří:
lidé na vyhlídce
· Národní park Durmitors nejvyšším vrcholem Bobotov Kuk 2523 m, nachází se na severu Černé Hory u hranic s Bosnou a Hergegovinou. Národním parkem je od roku 1952, jeho velká část byla také v roce 2005 zapsána na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. V Durmitoru jsou nejen nádherné hory, ale také krasové jevy jako jeskyně či prospasti a nespočet jezer ledovcového původu.
· Pohoří Komovi – nachází se na hranici s Albánií. Je velmi nápadně podobné vápencovým masivům Alp, má hodně ostré štíty, různorodé tvary a šest vrcholů, které přesahují svou výškou 2000 m. Nejvyšším vrcholem je zde Kom Kučki 2487 m.
Dále stojí za navštívení např. kaňon řeky Tara, množství pravoslavných monastýrů, které jsou často ukryty na velmi těžko přístupných místech, krásné středověké město Kotor s řadou historických budov, které je také na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO a to od roku 1979, dále pak Boka Kotorska, pohoří Bjelasica a Lovčen, Skadarské jezero a mnoho dalšího.
kotor černá hora
V Černé Hoře je nejen krásná příroda ale také vlídní a přátelští lidé a výborné jídlo (čevapi, pljeskavica, mješano meso, musaka atd). Do této stále ještě málo dotčené přírody se můžete vydat na vlastní pěst nebo s řadou cestovních agentur. Putování po horách nabízí např. CK Kudrna, CK Mundo, CK Poznání, CK Alpina či CK Adventura.