Zdravé a zábavné skákání – to není jen fráze


Zdravé a zábavné skákání goodjump.cz na trampolínách je častokrát volená kombinace slov, s nimiž popisují lidé své vlastní zkušenosti s tímto nářadím. Zdá se vám to jako otřepaná fráze či docela průhledný reklamní trik? Pak byste se měli přesvědčit sami, zda je na tom kus pravdy.

zábava na trampolíně

Vyzkoušejte si uvolnění endorfinů do krevního oběhu – víte, co jsou to endorfiny? Říká se jim hormony štěstí a uvolňují se vždy, když provozujete nějaký pohyb, co vás baví. Skákání je velmi zábavná činnost a vřele vám doporučujeme ověřit naše tvrzení v praxi.

Otestujte svou vlastní fyzičku – při pohledu na cvičícího gymnastu např. na kruzích vám může připadat, že byste to určitě po pár hodinách tréninku dokázali také, některé pasáže cvičebních sestav vypadají snadné, a to samé se vám může zdát při pohledu na skákající osoby na trampolínách. Ve skutečnosti je tento pohyb tak náročný, že předčí mnohé běžecké disciplíny. Vyzkoušejte si to a uvidíte, je to velmi účinný prostředek na zlepšení fyzičky.

skákání na trampolíně

A co vaše klouby – kdo trpí nadváhou a chce se sebou něco dělat, měl by začít právě zde a kombinovat skákání s plaváním. Tyto dva sporty zaručeně spalují tělesné tuky a hlavně šetří klouby a páteř, které by nesmírně trpěly při běhání nebo silových sportech. Pamatujte, že čím více vážíte, tím více klouby namáháte i při obyčejné chůzi, proto je žádoucí co nejdříve s vaší nadváhou něco podniknout.

Nezapomínejte na chodidla – při cvičení na trampolínách zaměstnáte mnoho svalů na svém těle včetně těch, co máte zakrnělé, např. svaly zádové a břišní, což je doménou některých sedavých zaměstnání. Bohužel doménou té dnešní doby jsou i ploché nohy z nevhodné obuvi. Pružná trampolínou podložka jim může pomoci navrátit přirozenou klenbu příčnou i podélnou, budete-li cvičit pravidelně a naboso. Zároveň si pořiďte kvalitní boty, např. některé outdoor modely, a choďte také venku častěji bosí, třeba na barefoot chodníčcích.